Knižní novinky v prosinci 2018

17.12.2018 / Další / Martina Klausová

Evžen Boček: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
Již čtvrtý díl oblíbené série o Poslední aristokratce Marii z Kostky, jejíž otec František Antonín, hrabě Kostka z Kostky, je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s celou rodinou vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. 

Luke Pearson: Hilda a pidilidi
Hilda je holčička s modrými vlásky, průzkumnice, dobrodružka a fanynka kamenů. Na světě má nejradši dvě věci: svůj skicák a psa Větvíka. Tedy, na světě má nejradši tři věci: svůj skicák, psa Větvíka a maminku. Pardon, na světě má nejradši svůj skicák, psa Větvíka, maminku a všechny nadpřirozené bytosti a příšerky, které žijí u nich v údolí. Hildina dobrodružství vyšla nejprve jako komiksová série, nyní přichází jejich knižní verze.

George R. R. Martin: Hostina pro vrány
První díl ságy Píseň ledu a ohně. Západozemí ochromila válka. Ze silného a sebevědomého království zůstaly jen trosky a z mocných rodů jsou nyní pouhé frakce, které bojují o přežití. Železný trůn sice stále láká další a další kandidáty, ale síla na jeho získání jim schází. Podobná situace musí nutně vylákat z děr mrchožrouty, kteří se budou snažit hodovat na zbytcích a urvat také něco pro sebe. Rodí se nové svazky, aliance, objevují se noví hrdinové i padouši. Víc než o trůn jde ale v novém uspořádání o přežití… Příběh s desítkami postav, který  e díky seriálu HBO s názvem Hra o trůny stal nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Nyní v novém překladu a úpravě.

Hannah Pang: Měsíc
Lidé již po tisíce let v úžasu obracejí svůj zrak k obloze a přemítají o Měsíci. Inspiruje pohádkáře, básníky, vědce, hudebníky i matematiky. V unikátní knize o satelitu naší planety jsou na téměř 200 stranách zajímavá fakta o tomto vesmírném tělese, o jeho vlivu na příliv a odliv, na zdraví člověka i o všech misích na Měsíc. Vedle těchto informací jsou zde i dávné mýty, báje, pohádky a básnická díla, která se k Měsíci váží, vše doplněné ilustracemi.

Jan Novák a Jaromír 99: Zatím dobrý
Formou komiksu zpracovaný příběh bratří Mašínů a jejich rodiny.

Aleš Palán: Raději zešílet v divočině
Příběhy poustevníků a samotářů, kteří se vydali do odlehlých koutů Šumavy. Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách a jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Výpověď o jejich pozoruhodných životech.

Vojtěch Matocha: Prašina
Prašina je tajuplné místo, ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale nefunguje tu elektřina, lampy nesvítí, tramvaje nejezdí, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět.