Další koncert Krumlovských podzimních recitálů

10.11.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová
Již po šesté se v nádherném Českém Krumlově uskuteční hudební festival s názvem Krumlovské podzimní recitály. I letos si pro své posluchače pořadatelé opět připravili pestrý program. Během pěti koncertů konajících se od konce října do konce listopadu každý sobotní večer návštěvníci uslyší nejen hudbu klasickou, ale na své si přijdou například i milovníci jazzu. Koncerty budou probíhat v židovské Synagoze v ulici Za soudem. 

Čtvrtý koncert se uskuteční v sobotu 19. listopadu 2016 a jeho protagonistou bude mladý belgický klavírista Florian Noack. 

Florian Noack získal prestižní cenu ‚Vycházející talent roku‘ za CD nahrávku jeho vlastních klavírních aranžmá orchestrálních kusů Čajkovského, Rimského-Korsakova a Rachmaninova. Cena udělena ECHO Klassik potvrzuje unikátní talent tohoto vynikajícího mladého umělce.

Florian Noack se narodil v roce 1990 v Bruselu. Hře na klavír se věnuje od 4 let. Ve věku 12 let vstoupil do Queen Elisabeth Musical Chapel v programu Ojedinělý mladý talent, kde studoval pod vedením Yuka Izutsu. Ve svých studijích dále pokračoval na Musikhochschule v Kolíně pod vedením ruského pianisty a skladatele Vassily Lobanova a na Musikhochschule v Basileji pod vedením Claudia Martinez-Mehnera.

Florian Noack se stal vítězem mnoha národních i mezinárodních soutěží, mimo jiné zvítězil v soutěžích jako Rachmaninov International Competition, the International Robert Schumann Competition a the Piano Competition v Kolíně.

Pravidelně vystupuje na mnoha festivalech v Číně, Jižní Korei, USA, Francii, Německu a Belgii, v recitálech Philharmonie v Kolíně, v Beijing Concert Hall, v Palais des Beaux Arts v Bruselu, v Oriental Art Center v Šanghaji, v Xinghai Concert Hall v Guangzhou, v Konzerthaus v Detmoldu a v Comédie des Champs-Elysées v Paříži. Ve Francii je pravidelným hostem mnoha fetivalů, např. Chopin Festival, the Festival of Annecy, Piano en Valois, l’Esprit du Piano a Pianissimes.

Jako sólista koncertuje s mnoha orchestry, mimo jiné s WDR Rundfunkorchester, the Philharmonie Südwestfalen, the Budapest Strings, the Charlemagne Chamber Orchestra, the Symphonic Orchestra of Aquitaine and the Philharmonisches Orchester Zwickau. 

V programu představí své vlastní úpravy Bachových, Schubertových či Borodinových skladeb.

Noah