FOK přidává mimořádný koncert s Renée Fleming

15.3.2019 / Kulturní servis / Martina Klausová

Americká operní hvězda Renée Fleming zazpívá 9. července 2019 se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK ve Smetanově síni Obecního domu. Koncert bude věnován 30. výročí sametové revoluce a zazní na něm jak árie z oper a operet, tak muzikálové písně. Dirigovat bude jeden z významných žáků Leonarda Bernsteina a stálý spolupracovník Pražských symfoniků – Elli Jaffe.

„Je pro nás velkou ctí, že se Renée Fleming vrací k orchestru FOK, se kterým před lety v Praze zpívala Václavu Havlovi. Renée Fleming má hluboký vztah k našim novodobým dějinám. Koncert tedy bude prvním z projektů, které věnujeme 30. výročí sametové revoluce,“ uvedl ředitel FOK Daniel Sobotka.

Renée Fleming, která mimo jiné získala své světové renomé špičkovým zpracováním role Dvořákovy Rusalky, je držitelkou ceny Grammy a také nejvyššího uměleckého ocenění ve Spojených státech Amerických – National Medal of Arts, kterou převzala v roce 2013 z rukou prezidenta Obamy. V roce 2017 oficiálně ukončila svoji dlouholetou kariéru v Metropolitní opeře v New Yorku, stále však zpívá a vystupuje na koncertech po celém světě. Českou republiku však nenavštěvuje příliš často, koncert tedy bude pro naše publikum mimořádnou událostí. V programu večera zazní např. hudba Georga Friedricha Händela, Franze Schuberta, Giacoma Pucciniho, Franza Lehára, Friedricha von Flotow či Antonína Dvořáka. Vstupenky lze zakoupit v pokladně FOK v Obecním domě i online na www.fok.cz od pátku 15. 3. 2019.