Sinatrology 2016

3.11.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

Odkaz Franka Sinatry ožije při koncertech v šesti městech Česka.
Po loňském úspěchu bude v prosinci pokračovat turné na počest krále swingu.

Fanoušci amerického zpěváka a herce Franka Sinatry při jeho loňských nedožitých stých narozeninách třikrát zcela zaplnili pražský Obecní dům, kde se společně s Brnem, Ostravou a Jabloncem nad Nisou představilo turné Sinatrology. „Zpívat největší hity mého idolu a velkého hudebního vzoru ve vyprodaných koncertních sálech po celé republice, navíc v roce Sinatrova stého výročí, byl nejen pro mě životní zážitek. Proto jsme neváhali a ihned začali plánovat koncerty pro další ročník. Chceme tak dát příležitost všem, na koho už minulý rok nezbyly vstupenky,“ říká swingový zpěvák a autor projektu Jan Smigmator.

Diváky čeká nové umělecké složení včetně Jumaaneho Smitha, špičkového amerického trumpetisty a leadera kapely Michaela Bublého. Dále Jan Smigmator přizval svoji rozhlasovou kolegyni multižánrovou zpěvačku Dashu, jazzovou zpívající hornistku Martinu Bárta, beatboxera En.Drua či saxofonistku Markétu Smejkalovou. Základem bude i tentokrát osvědčený RTV Big Band Felixe Slováčka rozšířený o smyčce.

Dvouhodinový program uvidí v prosinci publikum v pražském Foru Karlín a brněnském Bobycentru. V lednu 2017 pak bude turné pokračovat v Plzni, Ostravě, Hradci Králové a Liberci. Předprodej vstupenek byl právě zahájen v síti Ticketstream. „Vstupenky je lepší koupit včas, dokud je výběr zajímavých míst k sezení. Zájem o akci je obrovský a očekáváme, že na podzim bude už vstupenek k dispozici minimum,“ odhaduje jeden z pořadatelů Jakub Teplý.

Záznam Sinatrology 2015 můžete shlédnout v archivu České televize, která pořad nasadila do Silvestrovského programu. „Jsem rád, že se tato swingová událost dostala k co nejvíce divákům, protože to byl cíl, kterého jsme ve spolupráci se Sinatrovou rodinou chtěli dosáhnout. Velmi mě potěšila i pochvalná slova Karla Gotta, který mě po shlédnutí velmi motivoval v projektu pokračovat,“ dodává Jan Smigmator.

11.12. 2016 - Praha – Forum Karlín

12.12. 2016 - Brno – Bobycentrum

5.1. 2017 – Plzeň – Park Hotel

6.1. 2017 – Ostrava – Dům kultury

7.1. 2017 – Hradec Králové – Kongresové centrum Aldis

8.1. 2017 – Liberec – Dům kultury 

www.sinatrology.com