Slavný filmový skladatel už brzy v Praze

29.4.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc
Oscarový skladatel Hans Zimmer vystoupí živě s oscarovým Českým národním symfonickým orchestrem na nadcházejícím turné, které se 7. května zastaví také v Praze. CNSO jej doprovodí na Slovensku, v Česku a v Polsku, kde v sobotu 30. dubna sérii zahájí v Gdaňsku.
ČNSO zahraje všechny zásadní hity filmového skladatele, včetně témat ze snímků Rain Man, Interstellar, Piráti z Karibiku, Šifra Mistra Leonarda, Lví král nebo Gladiátor. Čeští muzikanti na turné doplní americké hudebníky a Hanse Zimmera, který osobně hraje na klavír. 
Orchestr tak pokračuje v řadě mezinárodních úspěchů, k nimž patří mimo jiné soundtrack Ennia Morriconeho The Hateful Eight, letos oceněný Oscarem, Zlatým glóbem a britskou trofejí BAFTA. Na léto CNSO připravuje tradiční festival Prague Proms, který se uskuteční od 18. června do 26. července. S Českým národním symfonickým orchestrem v Praze a v Kutné hoře vystoupí například držitelky Grammy Dianne Reeves a Angélique Kidjo, legendární sopranistka Edita Gruberová nebo vynikající klavíristka a zpěvačka Melody Gardot.