Aukce uměleckých předmětů a historických zbraní

1.6.2018 / Zprávy / Martina Klausová

V sobotu 9. června ve 14 hodin proběhne v prostorách aukčního domu Antikvity Praha, s.r.o. na adrese Vyšehradská 2, Praha 2 aukce uměleckých předmětů a historických zbraní.

Aukce již tradičně sestává ze dvou částí. V první se nabízí obrazy ze 17. až 20. století od českých i světových autorů. Z těch světových je třeba jmenovat Oskara Kokoschku, z českých pak především Josefa Ullmanna, Josefa Multruse a Maxe Švabinského. Bohatě je zastoupeno užité umění (keramika, sklo, kovy a porcelán). Opravdovou raritou je souprava pro karetní hráče v mahagonové kazetě obsahující perkusní revolver Remington, krabici na doutníky, mince, kostky, hrací karty a mnoho dalších artefaktů. Samostatnou kapitolou jsou technické předměty - hodiny a hodinky, nástroje a především rozsáhlá kolekce historických zbraní. Nejvýznamnějšími předměty v této sekci jsou perkusní kulová kozlice od Johanna Adama Kuchenreutera, francouzská křesadlová brokovnice bohatě zdobená zlatem, sbírka revolverů, kordy a rapíry ze 17. století a také stříbrná šavle vysokého maďarského úředníka z první čtvrtiny 19. století. 

Druhá část aukce je věnována orientálním předmětům. Bohatě jsou zastoupeny japonské zbraně, záštity japonských mečů a zbroje. Nejvýznamnějšími předměty jsou artefakty řezané z polodrahokamů a jadeitu, dále velký čínský porcelánový talíř ze 16. století, modrobílá porcelánová váza z raného období dynastie Čching, mramorová hlava Buddhy z dynastie Tchang a rané keramické předměty. V aukci je tedy nesmírně pestrá paleta předmětů a na své si přijdou soukromí sběratelé, majitelé zámků i muzejní pracovníci.

Všechny předměty zařazené do aukce budou vystaveny v prostorách aukční síně (Antikvity Praha, s.r.o., Vyšehradská 2, Praha 2, 12800) ve čtvrtek 7, června od 14,00 do 19,00 hod. a v pátek 8. června od 10,00 do 18,00 hodin.

AntikvityAntikvity