Do nového školního roku s FOKem

10.7.2019 / Zprávy / Martina Klausová
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK letos uspořádal na první školní den odpolední koncert pro rodiny s dětmi. A ještě před tím, než školní rok začne, se děti mohou přijít rozloučit s létem do kostela sv. Šimona a Judy, kde v sobotu 31. 8. a v neděli 1. 9. bude připravena hudební bojovka pro děti.

Děti se tam dozvědí, kdo jsou největší esa české klasické hudby a proč. Na interaktivním putování kostelem sv. Šimona a Judy se důkladně seznámí s Bedřichem Smetanou, Antonínem Dvořákem, Leošem Janáčkem a Bohuslavem Martinů. Vyzkouší si, jak hudba vzniká, jak reaguje na různé inspirace, jak se na ni tvoří výtvarná díla a si poslechnou i nejslavnější melodie našich rodáků. Kromě dobré muziky na ně bude čekat i herna bicích nástrojů Indiánů z Nového světa, lesní dobrodružství s liškou Bystrouškou a další zvířenou, připomenutí slavné věštby z Vyšehradu, a taky alespoň jeden poločas fotbalu… Bojovka je určena pro děti od 5 do 10 let.

Oslavou a dárkem k prvnímu školnímu dni pak bude 2. 9. ve 14:00 mimořádný koncert ve Smetanově síni Obecního domu. Malým i velkým posluchačům představí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera na koncertě s názvem Do Smetanky nejen za Smetanou čtyři nejvýznamnější české skladatele. Hudba Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů bude doplněna vyprávěním Jana Ciny, vizuálními efekty a také zapojením publika. Koncert je určen pro zvídavé děti od 5 do 10 let a jejich neméně zapálený doprovod.