Japonská hudba na svatojakubských varhanách

20.8.2019 / Zprávy / Martina Klausová

V bazilice sv. Jakuba v Praze pokračuje Mezinárodní varhanní festival koncertem japonského umělce. Poprvé v historii festivalu bude znít japonská hudba na největších pražských varhanách!

„Kensuke Ohira pochází z Tokia. Jeho oslnivou kariéru odstartovalo vítězství v prestižní mezinárodní varhanní soutěži Johanna Pachelbela v Norimberku v roce 2016. Působí jako titulární varhaník hlavního luteránského kostela ve Stuttgartu, a proto kromě japonské hudby budou znít i skladby J. S. Bacha,“ představuje interpreta ředitelka festivalu Irena Chřibková. Poslechnout si jej můžete tento čtvrtek 22. srpna.

Poslední srpnový koncert bude patřit polské umělkyni Marii Magdaleně Kaczor, která je laureátkou několika mezinárodních varhanních soutěží. Rozvíjí bohatou koncertní činnost po celé Evropě a v Japonsku. Ve svém programu s názvem „Čtyři B“ nám představí čtyři německé skladatele s počátečním písmenem B - Bacha, Böhma, Beethovena a Barblana, nebude chybět ani polská romantická hudba.

Osm festivalových koncertů
Festivalové koncerty představující hudbu různých stylů a období se konají v bazilice sv. Jakuba až do poloviny září, a to vždy ve čtvrtek od 19.00 hodin. Během každého koncertu bude probíhat videoprojekce, díky které mohou posluchači sledovat varhaníka při hře.

Svatojakubské varhany a jejich 8277 píšťal, se opět představí ve všech svých rozmanitých barevných kombinacích. Ve spojení s vynikající akustikou chrámu a jeho jedinečnou architekturou přinesou posluchačům nevšední a obohacující duchovní zážitky.

Vstupenka stojí 380 Kč a zakoupit lze v sítích Ticketportal a Via Musica. Bližší informace o programu festivalu je k dispozici na http://www.auditeorganum.czwww.facebook.com/aomvf