Pěvecké duo KCHUN poprvé v Praze

21.5.2018 / Zprávy / Martina Klausová
Ve středu 23. května se poprvé v Praze představí pěvecké Duo KCHUN, které tvoří tenorista Martin Prokeš a barytonista Marek Šulc. V kostele sv. Petra na Poříčí zazní program "Purgatio". Začátek koncertu je ve 21,00. Hudební část koncertu je doplněna rafinovaným malovaní světlem na oltářní obraz. 

Filozofie hudebního projektu KCHUN je opřená o druhý hexagram nejstarší čínské knihy I-t´ing – Knihy proměn. Slovo KCHUN znamená Země a vyjadřuje přijetí. S tímto sentimentem pracují interpreti ve vzájemné shodě dvou hlasů, splynutí myslí dlouholetých hudebních kolegů a přátel v jednu řeč. Martin Prokeš a Marek Šulc přijímají dar hlasu, stejně jako výzvu a možnost tuto proměnnou darovat. KCHUN je pro ně přirozenou cestou další spolupráce, službou lidem, sobě samým a Bohu. 

Purgatio, moment očištění hříšné duše před jejím přijetím Bohem, nemá svou oporu v Bibli a přesto se stal součástí křesťanské představy o onom světě. Nejvznešenější obraz očistce vytvořil Dante Alighieri ve své Božské komedii, jíž je dramaturgie programu načrtnutá Barborou Kabátkovou inspirována. K jeho slavnému dílu se program v jednotlivých částech reprezentujících smrt, peklo, očistec a ráj navrací.


kchun plakát