Pražské jaro ohlásilo změnu interpreta

21.4.2017 / Zprávy / Marek Šulc

Pražské jaro s politováním oznamuje, že klavírista Lukáš Vondráček se s ohledem na nečekaný souběh pracovních povinností nebude moci zúčastnit prologu festivalu 11. května. Jeho koncert 18. května s Českou filharmonií a dirigentem Kristjanem Järvim zůstává beze změn.

Lukáše Vondráčka na koncertu 11. května zastoupí indicko-americká klavíristka Pallavi Mahidhara. Pořadatelé rovněž s potěšením prozrazují, že neformálním koncertním prologem festivalu bude slovem provázet herečka, bloggerka a spisovatelka Marie Doležalová.

Klavíristku Pallavi Mahidharu pojí s hlavním protagonistou koncertu, houslistou Josefem Špačkem, mnohaleté přátelství, které se datuje od společných studií na Curtisově institutu v americké Filadelfii, kde byla žačkou Ignáce Solženicyna. Je držitelkou ocenění z mnoha prestižních soutěží, včetně druhé ceny ze slavné klavírní soutěže v Ženevě roku 2014 či ceny pro mladé talenty udělované akademií festivalu Verbier. Má za sebou úspěšná vystoupení s Chicago Symphony Orchestra, Petrohradským symfonickým orchestrem a celou řadou dalších. Její recitály vyslechlo obecenstvo věhlasných koncertních síní – za všechny jmenujme Kennedyho centrum ve Washingtonu, Národní centrum v Pekingu či Šostakovičovu síň Petrohradské filharmonie.