Rok 2016 ve znamení krásné hudby

7.3.2016 / Zprávy / Martina Klausová

FILARMONICA DELLA SCALA &  M°MYUNG-WHUN CHUNG
15. 4. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha

Slavnou Symfonii č. 5 Gustava Mahlera a ještě slavnější Symfonii g moll, KV 550 Wolfganga Amadea Mozarta zná si každý milovník hudby. Ale není nad to, poslechnout si mistrovská díla v mistrovské interpretaci! A právě tu nabídnou vynikající jihokorejský dirigent Myung-Whun Chung a světově proslulý orchestr Filarmonica della Scala. Pražské setkání s těmito umělci bude jistě mimořádným uměleckým zážitkem. 

ILDAR ABDRAZAKOV
13. 6. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha
PKF – Prague Philharmonia, Fabio Mastrangelo – dirigent

Charismatický ruský basista Ildar Abdrazakov si podmanil Prahu už jako „člen“ hvězdného kvarteta (Anna Netrebko, Ekaterina Gubanova a Aleksandrs Antonenko) 10. 7. 2015 ve Smetanově síni pod taktovkou Marca Armiliata. V této sezoně vystupuje mj. v Metropolitní opeře jako Enrico (Donizetti: Anna Bolena), v Pařížské národní opeře jako Don Basilio (Rossini: Lazebník sevillský) nebo v Monte Carlu jako Verdiho Attila.

ELÎNA GARANČA – Meditation
26. 10. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha
PKF – Prague Philharmonia, Karel Mark Chichon – dirigent

Světově proslulá lotyšská mezzosopranistka Elîna Garanča vystoupí opět v Praze. Tentokrát nabídne skladby ze svého úspěšného CD Mediation, které natočila se svým manželem, Karlem Markem Chichonem, a Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken, jejíž je Karel Mark Chichon šéfdirigentem (Deutsche Grammophon 2014). Hvězda newyorské MET a dalších světových scén Elîna Garanča u nás poprvé vystoupila v roce 2007. Se svým manželem a otcem svých dvou dcer (Catherine Louise a Cristina Sophie) se do České republiky opakovaně vrací – do Prahy v letech 2010 a 2012 a v roce 2014 oba umělci vystoupili na Hanáckém operním festivale v Olomouci. Umělecké závazky pěvkyně v sezoně 2015/2016 zahrnují roli Charlotty (Werther) ve Vídeňské státní opeře a v Pařížské národní opeře, Léonor de Guzman (Donizetti: Favoritka) v Německé opeře v Berlíně, Saru (Donizetti: Roberto Devereux) v newyorské Metropolitní opeře a Romea (Kapuleti a Montekové) v Gran Teatre del Liceu v Barceloně.

Tyto projekty přiváží do Prahy Nachtigall Artists Management.
www.nachtigallartists.cz