Začal předprodej na Pražské jaro

13.12.2016 / Zprávy / Marek Šulc

Tradiční zahájení prodeje vstupenek festivalu Pražské jaro bylo provázeno rekordním zájmem diváků. Z celkové kapacity 35 300 vstupenek bylo za prvních pět hodin prodáno či rezervováno přibližně 12 700 vstupenek.

Největšímu zájmu se těšily zahajovací koncerty s Vídeňskými filharmoniky a dirigentem Danielem Barenboimem, jež byly vyprodány během prvních minut – v samotném momentu zahájení prodeje bylo na webu evidováno bezmála tisíc klientů online, kteří se podělili o kapacitu sálu. 

Velké pozornosti se těší obě festivalová vystoupení České filharmonie – jak s dirigentem Kristjanem Järvim a čerstvým vítězem bruselské Soutěže královny Alžběty, klavíristou Lukášem Vondráčkem, tak koncert se šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem, který uvede slavnou Šostakovičovu symfonii „Babij jar“. Diváckým tahákem je koncert předního italského ansámblu specializujícího se na hudbu Claudia Monteverdiho, La Compagnia del Madrigale. 

Velmi žádané jsou vstupenky na vystoupení Toronto Symphony Orchestra s houslistou Maximem Vengerovem, jehož návrat vyvolává ohromná očekávání, vždyť na česká pódia se vrací po dlouhých osmnácti letech! Na koncert živoucí legendy klasické hudby Krzysztofa Pendereckého zbývá taktéž jen několik desítek vstupenek.