Black Panther a další Oscarové filmy

16.7.2019 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost.

Autorem hudby k tomuto americkému dobrodružnému snímku z roku 2018 je švédský skladatel filmové hudby Ludwig Göransson. Za tento soundtrack získal cenu Golden Globes, Academy Awards a nyní čerstvě i Oscara za nejlepší původní hudbu.

A právě tomuto filmu, ale i dalším na ceny Oscara za rok 2018 nominovaným snímkům, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 17. července v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 21. července v 11:00 a v pondělí 22. července ve 22:00.