Jubilantka Jodie Foster

21.11.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Ctižádostivá, inteligentní a extrémně introvertní chladná kráska, která většinou poutá pozornost jen prostřednictvím svých filmů - tak charakterizují média letos pětapadesátiletou americkou herečku Jodie Foster.

Režisér Robert Zemeckis o ní řekl, že je to jedna z mála hollywoodských hereček, která umí sama dát dohromady smysluplnou větu a pak ji smysluplně vyřknout. Každopádně Jodie Foster je, vlastně není, typická hollywoodská herečka. Upozorňuje totiž na sebe právě tím, jak pečlivě si chrání své soukromí...

Mohla by být téměř dalším filmovým ideálem drobné modrooké plavovlásky, ale Jodie Foster se důsledně vyhýbá jakýmkoli romantickým komediím a přenechává je kolegyním. Role v Taxikáři, Kontaktu, Mlčení jehňátek nebo Znásilnění  ji staví na pozici nejrespektovanějších osobností Hollywoodu. Nehraje moc často, ale filmy, ve kterých se objeví se stávají nezapomenutelnými. Jodie Foster mimo to absolvovala na Yaleské univerzitě, má příjemný vzhled, herecký talent aniž by kdy brala hodiny herectví, dva Oscary v kapse a  je jedna z nejlépe placených žen Hollywoodu. 

Celou řadu ukázek soundtracků z filmů, ve kterých excelovala během své kariéry nabídne Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 22. listopadu 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 26.11. v 11:00 a v pondělí 27.11. ve 22:00.