Kód Enigmy i Králova řeč

1.8.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga . Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Initation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.
Režisérem tohoto amerického válečného dramatu je Morten Tyldum, autorem hudby francouzský skladatel filmové hudby Alexandre Desplat, který je podepsán i pod soundtracky k filmům Králova řeč či Grandhotel Budapešť.

A ptávě těmto filmovým snímkům, hudbě k nima a zajímavostem okolo se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátnaPremiéra pořadu je připravena na středu 2. srpna 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 6.8. v 11:00 a v pondělí 7.8. ve 22:00.