Letní filmové noviky

4.7.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima.

To je děj nového amerického akčního sci-fi thrilleru režiséra Michaela Baye s názvem Transformers: Poslední rytíř, který teď v letních měsících přichází do českých kin. Dalšími novinkami jsou pak např. i koprodukční historické válečné drama Dunkerk či americké akční fantasy Spider-Man: Homecoming.
A právě těmto novinkám se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna.  Premiéra pořadu je připravena na středu 5. července 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 9.7. v 11:00 a v pondělí 10.7. ve 22:00.