Nové animované filmy v českých kinech

30.8.2016 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová

Obr Dobr

Příběh mladé dívky a laskavého obra známého jako Obr Dobr, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu s cílem zajmout zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do světa lidí. Hudba John Williams.

Buchty a klobásy

První mládeži nepřístupný počítačem animovaný film, vypráví o skupině potravin, které se pod vedením odvážné uzeniny rozhodnou odhalit pravdu o své existenci, a o tom, co se doopravdy stane, když jsou vyvoleni a opustí supermarket. Hudba Christopher Lennertz, Alan Menken.

Můj kamarád drak 

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. Hudba Daniel Hart.

To je trojice zbrusu nových animovaných snímků, které právě v těchto dnech přicházejí do českých kin. A jejich soundtrackům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátnaPremiéra je pořadu připravena na středu 31. srpna v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli  4.9. ve 22:00 a v pondělí 5.9. ve 22:00.