Pět nejvýdělečnějších filmů všech dob

9.4.2019 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili spolu nejkrásnější chvíle života a slíbili si, že už se nikdy nerozejdou - až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila v Severním moři do ledovce, který Titanic neúprosně poslal ke dnu. Krásná romance se změnila ve zběsilý a tragický boj o záchranu. Kolik jim zbývá? Hodina, možná dvě...

To je stručná anotace slavného historického katastrofického dramatu režiséra Jamese Camerona Titanic z roku 1997 s Leonardem diCapriem a Cate Winslet v hlavních rolích a s hudbou Jamese Hornera, snímku který patří k pětici nejvýdělečnějších filmů všech dob.

A právě těm se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 10. dubna v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 14.4. v 11:00 a v pondělí 15.4. ve 22:00.