Marek Vrabec na Classic Praha

4.9.2017 / Hudba v miléniu / Marek Šulc
Po letních reprízách se do vysílání opět vrací premiérové díly pořadu Hudba v miléniu. Prvním hostem Marka Šulce v nové sérii je Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Dvořákova Praha.

Premiéra pořadu je připravena na úterý 5. září v 19:00, reprízy si poslechněte v pátek 8. září ve 22:00 a v sobotu 9. září v 11:00. 

Festival Dvořákova Praha zahájí v Rudolfinu 7. září,velkolepým Dvořákovým oratoriem Stabat Mater. Hvězdný kvartet sólistů, známých z Metropolitní opery i dalších prestižních operních domů, tvoří lotyšská sopranistka Kristine Opolais, slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová, polský tenorista Piotr Beczala a německý basista René Pape. Slavnostní koncert bude přenášet živě ČT art a pořadatelé připravili také jeho promítání na velkoplošnou obrazovku v dolní části Václavského náměstí. Tam se mohou hudbymilovní příznivci na venkovní scéně setkat již od 17.30 hodin s některými festivalovými umělci, například Ivanem Klánským, Pavlem Steidlem, Petrem Nekorancem, Pavlem Svobodou, Martinou Bačovou či Hanou Baborákovou