Terezie Kovalová nejen o ZUŠ Open

22.5.2017 / Hudba v miléniu / Marek Šulc

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová. 

Kariéra Terezie Kovalové začala již v jedenácti letech, kdy už hrála v orchestru; od třinácti let pak s filharmonií. Vystudovala konzervatoř, kde její profesor správně poznal, že její cestou bude alternativní hudba a pomáhal jí v tom. V šestnácti letech se seznámila s Vladivojnou La Chiou, což bylo pro Terezinu kariéru inspirací. Proslavila se též ve dvojici s kolegou Adamem Piafem, zejména projektem Calm Season. 

V roce 2011 vystupovala při zahájení Pražského jara se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře dirigovaným Jiřím Bělohlávkem. Vystupuje v projektech Vladivojna La Chia, Forma/Erotikon a Notes from Prague, spolupracovala se skupinami Southpaw, Sunflower Caravan, River Jordan. 

Tereza Kovalová má ráda psy, zvlášť toho svého. Je milovnicí komiksů, fantasy, a dokonce vlastní i postavičku Yody v životní velikosti. To by od křehké krasavice očekával málokdo; ostatně stejně jako to, že má na těle hned několik tetování, v kabelce nosí spolu se šminkami, koblihy a kalafunu na smyčec. To nedávno prozradila médiím. Pochází z Ostravy, z níž však přesídlila do Prahy.  

Foto: Andy Sovová

Premiéra pořadu je v úterý 23. květa v 19:00, reprízy si poslechněte v pátek 26. května ve 22:00 a v sobotu 27. května v 11:00.