Leden 2020 s krásnou hudbou
Koncert bez smokingu 03. týden 2020
Pondělí 13.1.2020
Antonín Dvořák:
Symfonie č. 3 Es dur
Komcert pro klavír a orchestr g moll
Hrají:
Garrick Ohlsson - pft
Česká filharmonie, řídí Jiří Bělohlávek
Úterý 14.1.2020
Ludwig van
Beethoven:
Coriolan. Předehra, op. 62
Johannes
Brahms:
Geistliches Lied, op 30 (v úpravě pro sbor a orchestr)
Symfonie č.
4 e moll, op. 98
Hraje:
Orchestre Révolutionnaire et Romantique, řídí John Eliot Gardiner
Středa 15.1.2020
Maurice Ravel:
Náhrobek
Couperinův
Habanera
Claude
Debussy:
Snění
Arabeska č.
2
Menuet
Preludium
Maurice
Ravel:
Pavana za
mrtvou infantku
Hrají:
Vilém Veverka - ob
Kateřina
Englichová – arp
Martin Kasík
– pft
Čtvrtek 16.1.2020
Johann Sebastian Bach:
Koncert pro housle a smyčce č. 1 a moll
Koncert pro housle a smyčce č. 2 E dur
Koncert pro 2 housle a smyčce d moll
Koncert pro housle a smyčce g moll
Koncert pro housle a smyčce d moll
Hrají:
Giuliano Carmignola - vl
Concerto Köln, řídí Mayumi Hirasaki
Pátek 17.1.2020
Robert Schumann:
Koncert pro klavír a orchestr a moll
Introdukce a Allegro Appasionato, op.92
Introdukce a Allegro, op. 34
Snění (z Dětských scén, op.15)
Hrají:
Jan Lisiecki – pft
Orchestra dell´Accademia
Nazionale di Santa Cecilia, řídí Antonio Pappano
Sobota 18.1.2020
Árie z oper zpívá barytonista Simon Keenlyside
Gioacchino Rossini:
Lazebník sevilský
Vilém Tell
Julse Massenet:
Hérodiade
Giuseppe Verdi:
Don Carlos
Maškarní ples
La Traviata
Ambroise Thomas:
Hamlet
Vincenzo Bellini:
Puritáni
Wolfgang Amadeus Mozart:
Kouzelná flétna
Ruggiero Leoncavallo:
Komedianti
Francesco Cilea:
Arlézanka
Wolfgang Amadeus Mozart:
Don Giovanni
Zaide
Richard Wagner:
Tannhäuser
Účinkují:
Simon Keenlyside - Bar
Orchestr Mnichovského rozhlasu, řídí Ulf Schirmer
Neděle 19.1.2020
Josef Rejcha:
Koncert A dur pro violoncello a orchestr, op. 4 č. 1
Koncert D dur pro housle, violoncello a orchestr, op. 3 (původně pro
2 vl)
Koncert D dur pro violoncello a orchestr
Hrají:
Mikael Ericsson - vcl
Jana Vlachová - vl
Český komorní orchestr, řídí Ondřej Kukal