Lednové večery 2018 s krásnou hudbou
Koncert bez smokingu 03. týden 2019
Na fotografii: tenorista Jonas Kaufmann
Pondělí 14.1.2019
František Xaver Richter:
Sinfonia č. 1 G dur
Sinfonia č. 2 C dur
Sinfonia č. 3 B dur
Sinfonia a quattro c moll
Adagio a Fuga g moll
Hraje:
Sukův komorní orchestr, koncertní mistr Petr Maceček
Úterý 15.1.2019
Joaquín Rodrigo:
Koncert z Aranjuez pro kytaru a orchestr
Fantasía para un gentilhombrepro kytaru a orchestr
Hrají:
Pepe Romero - kyt
Bary Davis - anglický roh
Academy of St. Martin in the Fields, řídí Sir Neville Marriner
Středa 16.1.2019
Manuel de Falla:
Čarodějná láska
Noci ve španělských zahradách
Mezihra a tanec z opery Krátký život
Účinkují:
Sarah Walker - mS
Margaret Fingerhut - pft
Londýnský symfonický orchest,r řídí Geoffrey Simon
Čtvrtek 17.1.2019
Operní a operetní árie zpívá Jonas Kaufmann
Franz Lehár:
Árie z operety Paganini
Árie z operety Země úsměvů
Richard Tauber:
Árie z operety Der singende Traum
Franz Lehár:
Árie z operety Frasquita
Robert Stolz:
Árie z operety Liebeskommando
Emmerich Kálmán:
Árie z operety Hraběnka Marica
Werner Richard Heymann:
Árie z operety Ein blonder Traum
Hans May:
Árie z operety Ein Lied geht um die Welt
Franz Lehár:
Árie z operety Giuditta
Paul Abraham:
Árie z operety Viktoria und ihr Husar
Ralph Benatzky:
Árie z operety U bílého koníčka
Paul Abraham:
Árie z operety Die Blume von Hawaii
Robert Stolz:
Árie z operety Das Lied ia aus
Mischa Spoliansky:
Árie z operety Dal Lied einer Nacht
Eduard Künneke:
Árie z operety Die grosse Sünderin
Erich Wolfgang Korngold:
Árie z opery Mrtvé město
Franz Lehár:
Árie z operety Země úsměvů
Účinkují:
Jonas Kaufmann - T
Orchestr Berlínského rozhlasu, řídí Jochen Rieder
Pátek 18.1.2019
Jean Sibelius:
Koncert pro housle a orchestr d moll, op. 47
Symfonie č. 2 op. 43 D dur
Hrají:
Vladimir Spivakov - vl
Sankt Petěrburgská filharmonie, řídí Jurij Těmirkanov
Sobota 19.1.2019
Ludwig van Beethoven:
Koncert pro klavír a orchestr č. 1 C dur
Koncert pro klavír a orchestr č. 4 G dur
Hrají:
Saleem Ashkar - pft
NDR Sinfonie Orchester, řídí Ivor Bolton
Neděle 20.1.2019
Antonio Vivaldi:
Koncert D dur
Alessandro Marcello:
Koncert pro ob a sm (v úpravě pro arp)
Elias Parish Alvers:
Mandolína
Thomaso Giovanni Albinoni:
Adagio
Giovanni Pescetti:
Sonáta c moll
Antonio Vivaldi:
Koncert G dur
Antonio Vivaldi:
Čtvero ročních dob. Zima
Félixe Godefroid:
Benátský karneval
Hrají:
Xavier de Maistre - arp
Doprovází: l´Arte del Mondo