Závěr dubna 2018 s krásnou hudbou

21.4.2018 / Koncert bez smokingu / Martina Klausová

Pondělí 23.4.2018
Antonín Dvořák:
Rapsodie a moll, op 14
Slovanská rapsodie D dur
Slovanská rapsodie g moll
Slovanská rapsodie As dur
Hraje:
Plzeňská filharmonie, řídí Tomáš Brauner

Úterý 24.4.2018
Johann Sebastian Bach:
Koncert pro klavír a orchestr č. 7 g moll
Koncert pro 2 klavíry a orchestr C dur
Koncert pro klavír a orchestr č. 6 f moll
Koncert pro 2 klavíry a orchestr c moll
Hrají:
Joao Carlos Martins - pft
José Eduardo Martins - pft
Sofijští sólisté, řídí Plamen Djurov

Středa 25.4.2018
Antonio Vivaldi: Koncert D dur
Alessandro Marcello: Koncert pro ob a sm (v úpravě pro arp)
Elias Parish Alvers: Mandolína
Thomaso Giovanni Albinoni: Adagio
Giovanni Pescetti: Sonáta c moll
Antonio Vivaldi: Koncert G dur
Antonio Vivaldi: Čtvero ročních dob. Zima
Félixe Godefroid: Benátský karneval
Hrají:
Xavier de Maistre - arp
Soubor l´Arte del Mondo

Čtvrtek 26.4.2018
Ottorino Respighi:
Kouzelný krámek Rossiniho hudby
Georges Bizet:
Arlézanka (Suity č. 1 a 2)
Hraje:
Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu v Bratislavě, řídí Pavle Dešpalj

Pátek 27.4.2018
Felix Mendelssohn-Bartholdy:
Koncertní kus pro klarinet, basetový roh a orchestr č. 2 op. 114
Gioachino Rossini:
Introdukce, Téma a Variace pro klarinet a orchestr
Max Bruch:
Koncert pro pro klarinet, violu a orchestr e moll, op. 88
Gioachino Rossini:
Variace C dur pro klarinet a malý orchestr
Felix Mendelssohn-Bartholdy:
Koncertní kus f moll pro klarinet, basetový roh a orchestr č. 1 op. 113
Hrají:
Ludmila Peterková - cl
Nicolas Baldeyrou - basetový roh
Alexander Besa - vla
Pražská komorní filharmonie, řídí Jiří Bělohlávek

Sobota 28.4.2018
Vadim Petrov:
Pražské ornamenty
I. Pražské ornamenty op. 68
II. Baletní miniatura op. 65
Elegie op. 79
Pražský hrad op. 77
Hraje:
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, řídí Marko Ivanovič

Neděle 29.4.2018
Leopold Koželuh:
Symfonie A dur
Symfonie C dur
Symfonie D dur
Symfonie g moll
Hraje:
Komorní filharmonie Pardubice, řídí Marek Štilec