Žít je víc než zpívat

12.6.2016 / Slavná auditoria / Martina Klausová

Příběh slavného tenoristy Josého Carrerase je svědectvím o člověku z masa a kostí, který se dokázal vypracovat z periferie do světel ramp. A také – či možná především – vybojovat vítězný boj s leukémií. Vypráví o pěvci, který si vychutnával potlesk davů a přitom dlouho žil rodinným životem v ústraní. O muži, který pilně cestoval, koncertoval a natáčel, ale v soukromí začal tápat, hledat, objevovat, aby nakonec přece jen našel pevné zázemí.

José Carreras – jak rád připomíná – miluje své Katalánsko, svou rodnou Barcelonu i s jejím proslulým fotbalovým klubem, při jehož zápasech je schopen ohrožovat svůj hlas fanděním. Zároveň se ale především díky projektu Tří tenoristů stal světoobčanem, kterého poznávají na všech kontinentech. A to nejen v operních domech, ale i na ulici. Nebyl a není jen Alfredem, vévodou z Mantovy, Richardem či Cavaradossim. Nezpívá jen zarzuelu a neapolské písně. Je kulturní celebritou se vším, co k tomu patří.

A právě životním osudům tohoto pěvce se bude věnovat v dalším díle pořadu Slavná auditoria Jiří Vejvoda. Premiéra pořadu je připravena na pondělí 13. června v 19 hodin. Reprízy si poslechněte ve čtvrtek 16.6. ve 22:00 a v sobotu 18.6. v 10:00.