Co poslouchá herečka Miriam Chytilová

8.11.2017 / Z archivu osobností / Martina Klausová
Miriam Chytilová se k hraní se dostala jako většina dětských herců. Ve druhé třídě, když jí bylo sedm let, si ji vybrali na konkurz. Šlo o film natočený podle knihy Bohumila Říhy ADAM A OTKA. Miriam dostala rovnou hlavní roli Otky. Adama hrál Jan Gottlieb. Hrála v dětském seriálu TAJEMSTVÍ PROUTĚNÉHO KOŠÍKU, kde měla roli Klárky.

Navštěvovala dramatický kroužek při Lidové škole umění. V hereckém vzdělání pokračovala na Státní konzervatoři v Praze. Strávila rok v Hanáckém divadle v Jihlavě, čtyři roky v Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Pak se vrátila do Prahy.

Hrála ve dvou oscarových filmech. Dabovala americký velkofilm AMADEUS režiséra Miloše Formana a ztvárnila malou roli ve filmu KOLJA režiséra Jana Svěráka. Ta byla z časových důvodů vystřižena, ale v titulcích se mělo objevit její jméno.

V současnosti můžeme její hlas slyšet při dabingu. Dabování se věnuje od roku 1992. Dabovala mladou Romy Schneider, Jodi Foster nebo Jennifer Aniston (Rachel v americkém seriálu Přátelé).

O svých hudebních láskách bude Miriam Chytilová vyprávět v dalším díle pořadu Ivana Dlaska Z archivu osobností. Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 9. listopadu v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 12.11. v 10:00 nebo v úterý 14.11. ve 22:00.