Jakou hudbu poslouchá ředitelka Filharmonie Brno ?

5.8.2015 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je ředitelka Filharmonie Brno PhDr. Marie Kučerová.

V čele Filharmonie Brno stojí sympatická žena - PhDr. Marie Kučerová z Brna. Vystudovala historii a muzikologii na brněnské univerzitě, ovládá jazyky včetně polštiny a hebrejštiny. Nejprve pracovala jako odborný pracovník památníku Leoše Janáčka. Tomuto autorovi se věnovala také v rámci stipendia Českého hudebního fondu jako editorka jeho díla. Kulturní veřejnosti je osobou známou, zejména svým působením v České televizi nejprve jako dramaturg, producent, šéfdramaturg a nakonec manažer vývoje; její pořady se setkávaly s velkým ohlasem.  
Díky pořadu Ivanu Dlaska Z archivu osobností se dozvíte, jakou má Marie Kučerová ráda hudbu. Ale řeč bude samozřejmě také o zákulisí i koncertní činnosti Filharmonie Brno, jejíž skvělá tradice  se datuje od 70. let 19. století, kdy v Brně začal mladý Leoš Janáček usilovat o vznik českého symfonického orchestru. Dnešní Filharmonie Brno vznikla v roce 1956, tehdy jako Státní filharmonie Brno. Samozřejmě se dozvíte také zajímavosti z právě probíhající 59. sezóny i z budoucí jubilejní šedesáté sezóny Filharmonie Brno.

Pořad je připraven na čtvrtek 6. srpna v 19:00 hodin, dále pak na pátek 7.8. ve 12:00 hodin a úterý 11.8. ve 22:00 hodin.

KučerováKučerová