Bohatá nadílka na Classic Praha

Bryn Terfel, The King´s Singers, Rolando Villazón, ale i manželé Hudečkovi. Štědrý den s výjimečnými hosty.

Na Štědrý den pro vás rádio Classic Praha připravilo mimořádné sváteční vysílání plné krásné hudby včetně některých pravidelných pořadů a vánočních speciálů.

Svátečním dopolednem vás od 9:00 do 13:00 bude provázet Filip Sychra.

Ve 13:00 nás potěší tradiční vánoční hudbou basbarytonista Bryn Terfel. Doprovázet jej bude Orchestr Welšské národní opery s dirigentem Tecwynem Evansem a spolu s Brynem Terfelem si v některých písních zazpívají například i Bing Crosby a Rolando Villazón.

Od 14:00 nám budou vánoční písně zpívat The King´s Singers – šestice výtečných vokalistů, jejichž jméno připomíná Kingovu vysokou školu v Cambridge v Anglii, kde byla skupina založena. Již dvakrát zvítězili na Grammy Awards a vystupují s velkým úspěchem doslova po celém světě. Přesto, že v drtivé většině vystupují a capella, tentokrát je bude doprovázet neméně výtečný hobojista Albrecht Mayer.

Čas od 15:00 bude patřit nahrávce jednoho z nejlepších představitelů lyrických hrdinů romantické opery 19. století - Pucciniho, Verdiho, Gounoda ad. Rolanda Villazóna, který si čas od času si rád odskočí k barokní hudbě a výsledek je vždy hoden zvýšené pozornosti. Podobně je tomu i u jeho CD s názvem Feliz Navidad, která napovídá, že se můžeme těšit na nejznámější a nejoblíbenější vánoční písně. Doprovází jej Slovenský národní symfonický orchestr, který řídí Allan Wilson.

Na 16:00 je připravena premiéra pořadu Ivana Dlaska Z Archivu osobností. Jeho speciálními hosty ve vánočním čase bude ikona české hudby Václav Hudeček a jeho žena, úspěšná spisovatelka a scénáristka, Eva Hudečková.

V 17:00 si můžete poslechnout pořad Jiřího Vejvody Slavná auditora, který nás pod názvem „Kostelní síň vedle špitálu“ zavede do Kostela sv. Šimona a Judy. A protože se jedná o místo, kde často zaznívá barokní - a v tomto čase i vánoční - hudba, bude pořad doladěn i hudbou podobného charakteru.

Mezi 18:00-20:00 budou znít na Classic Praha vánoční melodie a klasické lidové koledy.

Ve 20:00 uslyšíte již tradičně Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Classic Praha vám i vašim blízkým přeje klidné a požehnané svátky vánoční !

Foto: Wikipedie (Sokoljan)

Podcast