Dopřejte si zdravé spaní

21.11.2016 / Další / Martina Klausová

Prestižní německá značka Lattoflex představuje špičku v oblasti ležení a spaní. Firma produkuje ergonomické rošty, anatomické matrace a polštáře pro prevenci bolesti zad a perfektní odpočinek. Rošty a matrace Lattoflex ve vzájemném dokonalém souladu napomáhají regeneraci meziobratlových plotének a zaručují maximální relaxaci celého organismu. 

Na počátku všeho byla láska a bolest. Manželku švýcarského výrobce židlí, velmi sužovaly bolesti zad. Její manžel ve spolupráci s lékaři vytvořil pro svou ženu novou lehací plochu z obloukových lamel z jasanového dřeva. Vytvořil tak v roce 1956 první lamelový rošt na světě. Po několika dnech užívání nové postele bolesti zad skutečně ustoupily.

Poté, co se s převratnou myšlenkou nové konstrukce postele seznámil truhlář Karl Thomas z Bremervörde u Hamburku, uviděl v ní možnost, jak pomáhat mnoha nemocným. Pod názvem Latto (prkno) vyrobil Karl Thomas nejdříve jen pár roštů a dal je k ověření do ordinací chiropraktiků. Celé Německo se mu posmívalo. Spát se má přece na tvrdém! Karl Thomas ale svému výrobku věřil a nevzdal to. Po několika letech slavilo lamelové lůžko obrovský úspěch.

Úspěch lamelového roštu a mnoho dalších patentů nezastavil odborníky z Lattoflexu na cestě k dokonalé lehací ploše, která by ještě lépe vyhovovala tak složitému objektu, jakým je lidské tělo. Inspiraci nakonec našli v přírodě, v křídlech ptáků, která se vyznačují velkou nosností a odolností vůči tlaku. A pak zbýval jenom malý krůček k nové bodově pružné konstrukci.

Aby měl spící člověk v noční fázi regenerace tu nejlepší podporu, musí mít dobrou, tzn. zdravou postel odpovídající jeho tělu, která jej bude v každé poloze podpírat a přizpůsobí se jeho tlaku. Tento pokrok se podařil s postelovým systémem Lattoflex, který se díky pružným křidélkům optimálně přizpůsobí tělu. Se zhruba 200 opěrnými body se tento postelový rošt dokonale přizpůsobí specifickému tvaru těla a váze spícího člověka. Tento efekt je označován bodová pružnost.

Postelový systém Lattoflex zahrnuje i velký výběr anatomických pěnových matrací z patentované studené pěny ClimaCell®, které podporují a doplňují zdravotní efekt roštů. Také zde má individualita velký význam, modulový systém skládání jádra matrací dovoluje v rozdílných tělesných partiích použít přesně ty materiály, které jsou pro odpovídající oblast těla důležité. Takže měkčí pěnové díly jsou umístěny v ramenní nebo patní oblasti a podpěrné pěnové díly v oblasti pánve.

Lattoflex se kromě postelovým roštům a matracím věnuje i anatomickým polštářům. Tyto polštáře správně podepřou oblast krční páteře, hlava ale leží na měkkém a příjemném bavlněném podkladu. V tom se tyto polštáře zásadně liší od ostatních anatomických polštářů. Při každém pohybu ve spánku se vaše hlava měkce zaboří do nadýchaného polštáře, ale krk je správně stabilizován. Tři typy anatomických polštářů nabízejí různé možnosti pro individuální spánek. Například polštář Lattokiss svým neobvyklým tvarem umožňuje i spánek na břiše. Polštáře Traumfalter a VarioPerfect zase nabízejí variabilitu v podobě vkládání přídavných polštářků a podhlavníků pro dokonalý spánek. Anatomický polštář VarioPerfect dokonce nabízí i možnost doplnění o zabudované reproduktory, které slouží pro poslech hudby při usínání bez sluchátek.

www.lattoflex.cz

Lattoflex

LattoflexLattoflexLattoflexLattoflexLattoflex