Europark Art představuje obrazy Michala Nováka

V září se v rámci úspěšného projektu Europark Art v Obchodním centru Europark uskuteční již osmá umělecká výstava, tentokrát z tvorby uznávaného malíře, grafika a ilustrátora Michala Nováka.

Na pasáži začne ve čtvrtek 8. září a potrvá až do 2. října. Výstava je prodejní, všechna díla je možné zakoupit v Europarku.

V sobotu 17. září od 15 hodin bude pro děti v 1. patře v Europarku v rámci akce „dětské dílničky“ připraven umělecký workshop .

Michal Novák se narodil 13.4.1959 v Ústí nad Labem. Absolvoval kolem dvaceti samostatných a společných výstav v České republice a zahraničí. Je držitelem ceny za Ex Libris v Boloňi 1991 (Premio Accademia Ex libris – Bologna), obsadil třetí místo v kategorii „Artisti non Italiani“ na 7. Concorso Internazionale Ex Libris Biblioteca di Bodio Lomnago 2014. Vytváří samostatné grafické a ilustrační cykly, maluje. Spolupracuje s Českou poštou na známkové tvorbě. Je členem sdružení českých umělců grafiků Hollar.

Proč jsem grafikem a malířem? Michal Novák říká: „Protože to jinak nejde, mám potřebu zaznamenávat do měděné desky nebo na papír, či dřevěnou desku situace okolo mne. Ať je to slyšená hudba, text z knihy nebo prostě výjev z naší zahrady. Tvorba se také stává jistou terapií, reakcí na to, co se děje okolo nás, v nás a na světě vůbec“.

FB_820x312.jpg

Foto: Europark

Podcast