Exkluzivní večer s novým CD Supraphonu

20.6.2016 / Další / Martina Klausová
V pátek 24. června nabídne Classic Praha další ze svých mimořádných Koncertů bez smokingu, které připravujeme ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Supraphon. Věnován bude nové nahrávce hudby Bohuslava Martinů. 

Zazní jednoaktová lyrická opera Bohuslava Martinů Ariadna a také jeho Dvojkoncert pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány. K opeře Ariadna si libreto napsal sám Martinů, a to podle divadelní hry Georgesa Neveuxe Návrat Théseův z roku 1943. Martinů začal operu psát 13. května 1958 a světovou premiéru měla 2. března 1961 v německém Gelsenkirchenu. Česká premiéra proběhla 23. října 1962 v Brně v Komorní opeře JAMU v rámci večera Třikrát Ariadna.

Na nové supraphonské nahrávce se titulního partu v opeře Ariadna ujala skvělá česká sopranistka Simona Šaturová. Nahrávku Classic Praha uvede v den, kdy toto CD bude uvedeno na gramofonový trh, takže se s ním posluchači Classic Praha setkají zcela exkluzivně jako první. Navíc Simona Šaturová před uvedením této nahrávky v Koncertu bez smokingu ve 20 hodin prozradí podrobnosti, týkající se tohoto díla i vzniku hudebního snímku.
Večer bude doplněn Martinů Dvojkoncertem pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány. Na CD se kromě Simony Šaturové podílela celá řada dalších skvělých interpretů.