Hravá klasika

6.11.2015 / Další / Martina Klausová
Už jste si všimli naší nové rubriky podcast ? Můžete si tu poslechnout zajímavé rozhovory z našeho vysílání, které vám třeba v éteru unikly. A především tu najdete projekt Hravá klasika, který je určen dětem předškolního a mladšího školního věku. Podtitul „Poznejte s námi svět klasické hudby“ napovídá, že jeho cílem a náplní je poodkrýt dětem svět klasické hudby, a to zábavnou a hravou formou.

Pořady o stopáži cca 5-8 minut budou děti postupně seznamovat s jednotlivými hudebními pojmy a tématy - např. co je tón, nota, notová osnova, s jednotlivými skupinami hudebních nástrojů i zvukem komorních těles a celého velkého smyčcového orchestru.
Druhá část cyklu pak v kostce představí jednotlivá hudební období a jejich nejdůležitější představitele od doby baroka až po 21. století i hudbu moderní. Přiblíží i některé stěžejní hudební tituly, převyprávěné formou pohádky (např. Mozart: Kouzelná flétna, Dvořák: Rusalka, Čajkovskij: Louskáček, Prokofjev: Péťa a vlk).
Vše prostřednictvím zajímavého vyprávění o návštěvách ve světě paní Hudby a především hudebních ukázek vybraných adekvátně věku malých posluchačů. Plánováno je prozatím 40 dílů cyklu.

Autorkou cyklu je programová a hudební ředitelka Classic Praha Martina Klausová. Pořady namluvila herečka a dabérka Radka StupkováPartnerem projektu je Dino School of Prague.

Pořady mají i vlastní fb stránky. Budeme rádi, když na nám na ně napíšete své názory na celý projekt i jednotlivé díly.