Jak na vetchozrakost

20.2.2017 / Další / Martina Klausová

Stárnutí má velký vliv i na náš zrak. Dnes už však existují metody, které výrazně pomohou. 

S věkem ztrácí oční čočka elasticitu, zakřivení a schopnost přizpůsobovat se, což je potřebné k zaostřování do blízka, například ke čtení. Zároveň se začíná zplošťovat rohovka a výsledkem je postupné zhoršení schopnosti rozlišování detailů na vzdálenost 30 až 60 centimetrů.

Pro pacienty 45 + nyní existuje zcela nový způsob léčby vetchozrakosti, který se nazývá ISOVISION. Pochází z Francie a vyvinul jej doktor. Frederick Hehn z Nancy. Na svém konceptu pracuje již10 let a jeho cílem je umožnit pacientům starším 45 let stejně kvalitní vidění do dálky i do blízka. Jeho metoda ISOVISION mění formu rohovky, vrací jí její původní schopnosti a umožňuje pacientům vidění do dálky i na blízko bez toho, že by omezovala prostorové vidění.

Tuto metodu provádí ve světě jen několik center, konkrétně centra v Nancy, Genevě, Torontu a Mexiku, a bylo jí úspěšně vyléčeno více než 3 000 pacientů. U nás se této metodě věnují v Očním centru Dr. Rau, Praha, kde kombinují tento laserový zákrok se šetrnou metodou LASEK nebo s ještě šetrnější LASEK Viscodisekcí bez řezu do rohovky, a tato metoda byla vyvinuta MUDr. Magdou Rau.

Více se můžete dozvědět i ve vysílání Classic Praha. Poslouchejte každé pondělí ve 12:30 nebo ve středu v 18:30.

Více i na www.dr-rau.cz

Komerční článek