Japonská neděle v Náprstkově muzeu

24.8.2016 / Další / Filip Sychra

Národní muzeum připravilo pro velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur další festival z cyklu Barevné nádvoří, tentokrát v atmosféře Země vycházejícího slunce. Návštěvníci se mohou od 11.00 do 18.00 hodin těšit na taneční představení inspirovaná tradičními japonskými tanci, ukázky japonských bojových umění, přednášku, workshopy, výtvarné dílny pro děti i ochutnávky japonských gastronomických specialit a tradičního cukroví. Vstupné na festival je s výjimkou workshopů a přednášky zdarma.

Na Festivalu japonské kultury poznají návštěvníci Zemi vycházejícího slunce všemi smysly. U ochutnávek japonských gastronomických specialit a tradičního japonského cukroví nebude pochopitelně chybět ani japonský čaj a ukázka jeho přípravy. Návštěvníci dále zhlédnou hned několik tanečních představení inspirovaných tradičními japonskými tanci ve stylu nihon buyo a odori a seznámí se i s tradičním bojovým uměním prostřednictvím ukázky umění aikido nebo boje s Naginatou, zbraní patřící ke zbroji samurajů.

Po celý den budou také probíhat výtvarné dílny pro děti, hraní strategické hry Shogi a workshopy pro dospělé s výukou japonské kaligrafie či tušové malby. Chybět nebude ani cestovatelská přednáška o Japonsku a stánky s knihami a drobnostmi na památku.

Nedělní Festival japonské kultury je součástí cyklu Barevné nádvoří, který pořádá Náprstkovo muzeum již třetím rokem. Návštěvníkům byly v minulých letech úspěšně představeny například kultury latinskoamerická, indická či africká.

Více informací naleznete na www.nm.cz.