Koncert bez smokingu - Klasika pro lepší spánek

16.9.2019 / Další / Martina Klausová

V pátek 20.září představíme ve 20 hodin v Koncertu bez smokingu na Classic Praha CD s názvem Klasika pro lepší spánek. Jedná se o novinku hudebního vydavatelství Supraphon, která právě v tento den obohatí český hudební trh. 

Kvalitní spánek je velmi důležitý pro naše zdraví, pohodu a výkonnost.. O tom ostatně bylo řečeno a napsáno už mnohé. Hodně se hovoří o správné spánkové hygieně, která je třeba k tomu, aby náš spánek byl skutečně plnohodnotný. Doporučuje se tma a klid v ložnici, ideální teplota a větrání, večerní pohyb a uspávací stereotypy před spaním,které tělu napovídají, že je čas uložit se ke spaní, a v neposlední řadě se zdůrazňuje i význam správně výživy.

Kromě všech už zmíněných doporučení ovšem můžeme k dobrému a příjemnému usínání přispět i poslechem krásné a klidné klasické hudby. Hudební vydavatelství Supraphon na nové nahrávce s názvem "Klasika pro lepší spánek" přináší speciálně vybrané melodie, které pomáhají relaxovat po náročném dni a navodí příznivou atmosféru pro klidný, hluboký a osvěžující spánek. Je to hudba pro lepší usínání a klidnou noc.

CD obsahuje skladby těch nejznámější skladatelů - Mozarta, Saint-Saense, Griega, Čajkovského, Bacha, Chopina, Ravela, Fauré, Schuberta, Liszta, a to v podání předních českých interpretů a orchestrů - Zuzany Růžičkové, Pavla Štěpána, Valentiny Kameníkové, Gabriely Demeterové, Kateřiny Englichové, Viléma Veverky, Marka Jerie, Ivana Klánského, Pražského komorního orchestru, Symfonického orchestru hl.m.Prahy FOK a řady dalších.

Partnerem toho CD je Classic Praha. 

O tom, jaký má význam krásná hudba pro dobré usínání a klidný spánek, ale i pro naši mysl a celkovou pohodu, pohovoří s Martinou Klausovou v úvodu tohoto mimořádného Koncertu bez smokingu v exkluzivním rozhovoru pro Classic Praha jeden s protagonistů nahrávky hobojista Vilém Veverka.

Klasika pro lepší spánek