Koncert pro blízká srdce

Na Štědrý den se těšte na speciální vánoční koncert Václava Hudečka pro Classic Praha a Seznam.cz.

Houslista Václav Hudeček ve spolupráci s rádiem Classic Praha a společností Seznam.cz připravil pro věrné diváky festivalu Svátky hudby v Praze, posluchače Classic Praha a návštěvníky Seznam.cz speciální projekt, který je vyjádřením díků posluchačům, příznivcům, klientům a přátelům za spolupráci, trpělivost a podporu i v dobách, které kultuře ani podnikání nepřejí…

Jedná se o malý komorní koncert, který je společným projektem rádia Classic Praha, internetové jedničky Seznam.cz a festivalu Svátky hudby v Praze a byl natočen v krásných prostorách Tereziánského sálu Břevnovského kláštera. K shlédnutí bude na Štědrý den, tedy 24.12.2020, od 14:00 na webu Classic Praha a od 18:00 na Seznam.cz.

V rámci tohoto svátečního setkání zazní ty nejkrásnější a nejoblíbenější skladby světového, a to především barokního a vánočního repertoáru - např. díla Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Johana Pachelbela, Franze Schuberta či Václava Adama Michny z Otradovic. Vystoupí houslista Václav Hudeček, sopranistka Nikola Uramová, varhanice Eva Bublová a Barocco sempre giovane ve složení Iva Kramperová – housle, Markéta Čepická – housle, Jiří Kabát – viola, Matěj Štěpánek - violoncello, Jan Prokop – kontrabas, Jan Hron – theorba, kytara.

Václav Hudeček, ikona české klasické hudby, a jeho žena Eva Hudečková, úspěšná spisovatelka a scénáristka, přednesou též kratičké předvánoční poselství a přání krásných Vánoc. Všechny účinkující i internetové diváky a rozhlasové posluchače přivítá hudební ředitel Classic Praha Marek Šulc.

Celý koncert budete moci sledovat na Štědrý den 24.12.2020 od 14:00 na webu Classic Praha a od 18:00 na Seznam.cz. Zvukový záznam koncertu přinese rádio Classic Praha ve svém vysílání 25.12. v 19:00 a 26.12. ve 12:00.

Uramová.jpg

Nikola Uramová

Eva Bublová

Eva Bublová

VH+EH.jpg

Eva a Václav Hudečkovi

BSG.jpg

Barocco sempre giovane

Foto: Archiv umělců

Podcast