Mimořádný Koncert bez smokingu s duem KCHUN

4.11.2019 / Další / Martina Klausová

V pátek 8. listopadu ve 20 hodin čeká posluchače Classic Praha mimořádný Koncert bez smokingu s novou nahrávkou pozoruhodného projektu s názvem Purgatio, s níž na hudební trh přichází pěvecké duo KCHUN. KCHUN je pěvecké duo dvou letitých přátel, hudebních kolegů a tvoří je tenorista Martin Prokeš a barytonista Marek Šulc

Filozofie pěveckého dua KCHUN je opřená o druhý hexagram nejstarší čínské knihy I–t´ing – Knihy proměn. Slovo KCHUN znamená Země a vyjadřuje přijetí. Své debutové album duo natočilo v průběhu srpna 2019 a CD navazuje na koncertní program "Purgatio" (Očistec), který čerpá inspiraci v ikonickém díle Dante Alighieriho (1265 - 1321), florentského básníka, na kterého se často pohlíží jako na symbol středověku. Právě on vytvořil snad nejvznešenější obraz očistce, jaký lidský duch zrodil. Jedná se projekt, v němž se snoubí zpěv a mluvené slovo. Hudba zavádí posluchače do období 12.-14. století a mluveného textu se na nahrávce zhostil herec Vladimír Javorský. Autorkou konceptu a dramaturgie koncertního programu "Purgatio" je muzikoložka a sopranistka Barbora Kabátková.

Nahrávání debutového alba pro nás bylo velkou výzvou. I přesto, že jsme Marek i já natočili během posledních let mnoho CD, tak tentokrát jsme byli před mikrofony opravdu jen my dva a nikdo jiný“ říká tenorista Martin Prokeš.

Nečekaný rozměr celému albu dodává hlas herce Vladimíra Javorského, člena Činohry Národního divadla v Praze, který načetl texty doprovázející hudbu. Jeho charisma, pokora a profesionalita jsou pro nás dodnes velkou inspirací.“, doplňuje barytonista Marek Šulc.

Album bude pokřtěno v rámci koncertu dua KCHUN 14. 11. 2019 v Anežském klášteře, který pořádá Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v rámci své komorní řady Obrazy a hudba a na němž se mluveného partu tentokrát ujme herec Národního divadla Igor Orozovič. Na tento koncert bude pak navazovat série koncertů v severních Čechách a Německu. Album v digitálních formátech bude od 8. 11. 2019 v distribuci Supraphonu.

Purgatio

KchunJavoeský