Mimořádný koncert bez smokingu s Triem Bacarisse

2.12.2019 / Další / Martina Klausová
V sobotu 7. prosince si na Classic Praha v mimořádném Koncertu bez smokingu ve 20 hodin připomeneme 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který probíhal od 19.7. do 10.8.2019 v nádherných prostorách malebného historického města Český Krumlov. Na jednom z těchto koncertů vystoupilo v Maškarním sále Klavírní trio Bacarrise ze Španělska, které hraje ve složení Laura Rodríguez Moreno /housle/, Juan Pedro Torres del Río /violoncello/, Gabriel Escudero /klavír/.

Bacarisse Trio bylo založeno v roce 2010. Od té doby soubor dosáhl dokonalé harmonie jednotlivých složek, vysoké umělecké úrovně a znamenitých úspěchů. Repertoár souboru zahrnuje skladby z různých stylových období, od klasicismu až po 20. století, a jeho cílem je zaujmout hudbou každé publikum. Velký úspěch zaznamenal soubor u posluchačů i kritiků v koncertních sálech Auditorium Villa de Molina, Infanta Elena Eagles, ADDA Alicante, Maestro Padilla de Almeria, El Batel v Cartageně i ve Smetanově síni v Praze. Vystoupil s tělesy, jako je Symfonický orchestr města Elche, Symfonický orchestr města Murcia, Almerijský městský orchestr a Karlovarský symfonický orchestr, pod vedením dirigentů, jakými jsou Virginia Martinez, Leonardo Martinez, Michael Thomas a Yalchin Adigezalov. Nedávno natočilo Bacarisse Trio CD s díly Beethovena a Piazzolly.

V Českém Krumlově trio zahrálo díla dvou hudebních velikánů – a sice Klavírní trio č. 1 D-dur, op. 70 (Trio duchů) Ludwiga van Beethovena a Klavírní trio č. 1 d-moll, op. 49 Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. A tento progtam zazní na Classic Praha 7.12.2019.

Další ročník MHF Český Krumlov bude probíhat ve dnech 17.7.- 8.8.2020. Předprodej vstupenek bude zahájen 9. prosince 2019.

FOTO: MHF Český Krumlov