Odložte brýle na čtení

6.3.2017 / Další / Martina Klausová

Pacientům 45 + může pomoci odložit brýle na čtení a zbavit se vetchozrakosti laserová operace metodou LASEK Viscodisekce nebo ještě šetrnější metoda LASIK.

K nejčastěji využívaným metodám patří metoda LASEK, neboli laserová epitelická keratektomie, kterou volí valná většina pacientů. Používá se také u tenkých, příliš plochých nebo strmých rohovek, u malých očí s úzkými očními štěrbinami, u nemocí rohovky.

Metoda LASIK se hodí pro pacienty do minus 6,0 dioptrií, zakřiveni rohovky do 4 D a dalekozrakosti do 2D. Při této metodě se mechanicky odstraní vrchní vrstva rohovky a laserem se šetrně a na setinu milimetru přesně snese  část pod tím ležící rohovky. Změnou tvaru a zakřivení přední plochy rohovky dochází k ovlivnění paprsků světla, které se po tomto zákroku  sbíhají na sítnici v místě nejostřejšího vidění. To umožňuje zaostřit světelné paprsky  na sítnici.

Metoda LASEK Viscodisekce pak umožňuje ještě přesnější snesení rohovky excimerovým laserem,  a to při použití tekutiny Laser Vis. Tato operace se hodí zvláště pro sportovce  a zaměstnání s nebezpečím poranění oka.

Před operací je vhodné projít vyšetřením tak zvaným ARBOMETREM, což zajistí individualizovaný přístup ke každému oku. Aberometr totiž dokáže identifikovat i drobné nepravidelnosti rohovky, které běžnými přístroji nelze zjistit, a na základě toho nastavit individualizované hodnoty pro průběh operace a dosažení optimálního operačního výsledku.

Více se můžete dozvědět i ve vysílání Classic Praha. Poslouchejte každé pondělí ve 12:30 nebo ve středu v 18:30.

Více i na www.dr-rau.cz

Komerční článek