Prosincové knižní novinky

19.12.2016 / Další / Martina Klausová

Připomeňte si prosincové knižní novinky:

Design v českých zemích 1900 – 2000

Publikace pro milovníky hezkých a originálních předmětů se v širokém záběru se věnuje designu interiéru, užitkových předmětů, průmyslovému a grafickému designu, módě a textilu, užité fotografii a designu nových hmot 20. a 21. století.

Johanna Holmströmová: Hush baby

Klasická detektivka se zvláštním názvem Hush baby finské autorky Johanny Holmströmové se odehrává ve vilové čtvrti, kde je jen hrstka domů obklopená temným lesem. A právě sem se přistěhuje Olof s manželkou a dvěma vyženěnými dětmi, Lukasem a Robin. O mnoho let později se sem dětská psycholožka Robin vrací. Vrakören mezitím pohltilo hlavní město a stalo se místem pro společenskou smetánku. Za vysokými zdmi zabraňujícími zvědavým pohledům se skrývají mnohá tajemství. Pod luxusním povrchem všechno vře. Všichni tu mají strach, děti i dospělí. Někdo zhanobil místní hřbitov, špitá se o obchodu s drogami, v minulosti tu došlo k záhadným úmrtím a čtvrtí se opět potuluje tajemný muž s kuší. Místní matky na Robin naléhají, aby pomohla jejich dětem, které jsou ohroženy nejvíce. Robin však není připravena na to, že stopy míří přímo do její vlastní rodiny a charitativní organizace, které předsedá její matka.

Paul Du Noyer: Paul McCartney

Kniha o jedné z nejznámějších hudebních osobností vychází z rozhovorů, jež autor, anglický hudební novinář Paul Du Noyer vedl s Paulem McCartneyem většinou při neformálních příležitostech od roku 1979 do současnosti.  Čtenář tak získá ucelenou představu o hudbě a myšlení této ikony současné hudby od dětství až do dnešních dnů.

Jorn Lier Horst: Honicí psi

Novinka od autora, který má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje Jo Nesbø. Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky. Důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař Wisting je jako šéf tehdejšího vyšetřovacího týmu hnán k zodpovědnosti. Doposud honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný́ důkaz vyrobil.

Petr Stančík + Toy: O díře z trychtýře

Kniha pro malé čtenáře, pohádka, jejíž hlavní hrdinka vůbec není. Knížka O díře z trychtýře spisovatele Petra Stančíka a výtvarnice Toy vypráví napínavý příběh osamělé díry, která v gastrokosmu jedné kuchyně hledá planetu, na které žijí její kamarádky. V knize je provrtaná opravdová díra, skrze niž můžete třeba vyfukovat bubliny, nebo pít limonádu brčkem. Text doprovází 40 krásných celostránkových ilustrací, takže na své si přijdou i děti, které ještě nedovedou číst.

Jessica Khoury: Zakázané přání

Druhá knížka autorky Jessicy Khoury čerpá z tradice arabských pohádek a jmenuje se Zakázané přání. Když Aladin objeví kouzelnou lampu, džinka Zahra se zjeví ve světě, který neviděla stovky let – světě, kde jsou zapovězena kouzla a samotná existence Zahry je nebezpečná. Aby přežila, musí se s pomocí prastaré magie skrývat, dokud její nový pán nevysloví svá tři přání. Jakmile se však naskytne příležitost vysvobodit se, Zahra se musí rozhodnout: je její svoboda důležitější než její láska?
Vzrušující příběh o zradě, zapovězené lásce a nebezpečné magii.