Říjen v knižních novinkách

30.10.2017 / Další / Martina Klausová

Jerome Klapka Jerome: Jalové myšlenky lenivého člověka: Kniha pro sváteční zahálku

Vlídné úvahy slavného anglického humoristy o běžných věcech kolem nás. Najdeme mezi nimi zamyšlení o prázdné kapse, o světobolu, o marnivosti a marnivých lidech, o lenošení, o zamilovanosti, o počasí, o kočkách a psech a dětech, o jídle a pití, o šatech a chování či o paměti. To vše podané s nezaměnitelným pozorovacím talentem a humornou nadsázkou.

Robert Fulghum: Opravář osudů

Robert Fulghum je miláčkem českých čtenářů již od devadesátých let. Naši zemi pravidelně a rád navštěvuje a tak vlastně není divu, že jeho poslední román Opravář osudů se odehrává v Čechách. Jeho hrdina George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých českých kořenech. Nakonec ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? A kdo je Vera, sousedka a přítelkyně plná pochopení, ale i tajemství? Georgeovi v jeho hledání nejvíc pomáhají nová setkání – s trochu záhadnou mladou ženou Luci Milenou nebo s bytostí, která mu předloží naprosto nečekanou nabídku. V hospodě U Devíti draků a ovce, místě pro rozhovory, otázky a odpovědi přímo stvořeném, najde pak nejedna zápletka rozřešení.

Kolektiv autorů: Lidé a dějiny

Kniha Lidé a dějiny kolektivu autorů v čele se známým egyptologem a archeologem Miroslavem Bártou se zabývá rolí jedince v rámci dějin a rolí, kterou může sehrát osobnost v historickém vývoji a zásadně ho ovlivnit. Jednotlivé kapitoly pokrývají několik tisíciletí lidských dějin a ukazují mnohotvárnost historických procesů a jejich relevanci pro současný svět.

Deon Meyer: Ikarus

Jihoafrický autor Deon Meyer přichází se svým nejnovějším thrillerem Ikarus. Týden před Vánocemi najde mladý fotograf v písečných dunách mrtvolu. Policie zjistí, že jde o Ernsta Richtera, zakladatele služby MyAlibi, která kryje zálety nevěrníků. Ostře sledovaná vražda se stává předmětem mediálních spekulací, s nimiž se vynořily také otazníky ohledně motivu: mohl být pachatelem jeden z nesčetných podváděných partnerů? Nebo snad nespokojený klient? Knížka je nejen skvělým thrillerem, ale i zprávou o životě a stavu společnosti pro nás exotické Jihoafrické republiky.

Hakan Nesser: Případ Ewy Morenové

Švédský autor  Hakan Nesser je představitelem severské krimi a jeho nový napínavý příběh čtenáře zavede do psychiatrické léčebny, odkud záhadně zmizel pacient, odpykávající si zde trest za svůj údajný zločin. A to jen začátek. Inspektorka Ewa Morenová musí pátrat v dávné minulosti, aby přišla případu na kloub.

Adrian McKinty: Mrazivá hlubina. I

rský autor Adrian McKinty zasadil děj svého thrilleru do Severního Irska osmdesátých let. Neklidný Belfast se stává kulisou surových zločinů, které se pokouší vyřešit seržant Sean Duffy, mladý vzdělaný muž, který má své přednosti i slabosti.  Napohled se zdá, že tři případy vražd, jež Duffy vyšetřuje, spolu nijak nesouvisejí, ale v temném světě špinavých válek jen málokdy chybí mezi mrtvými spojitost, když volají z mrazivých hlubin země a dožadují se spravedlnosti. Pátrání Duffyho vede od jednoho podezřelého k druhému a zase zpátky, jako by se pohyboval v kruhu. 

Nové audioknihy

Audioknihy jsou skvělým společníkem na cesty, dovolenou nebo třeba do čekárny u lékaře. A pro zrakově postižené lidi je to skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s knihami. Na pultech knihkupectví je právě teď ochutnávka nejlepších audioknih tohoto podzimu. Velký audioknižní čtvrtek 2.11. pro všechny milovníky mluveného slova nabízí 11 novinek různých žánrů – např. klasiku jako je Den Trifidů či Podivuhodný případ Benjamina Buttona.  V nabídce naleznete také romány Vlastimila Vondrušky, Ivy Pekárkové a dalších skvělých autorů. Všechny nahrávky jsou načtené špičkovými interprety.