Sněžka - Praha

22.6.2018 / Další / Martina Klausová

30. června 2018 odstartuje v odpoledních hodinách v Obřím Dole v Peci pod Sněžkou závod Sněžka - PrahaPrvní běžci doběhnou do cíle 1.7. v pražské Troji kolem 10 hodiny ráno.

Sněžka – Praha je jedno velké běžecké dobrodružství, které umožní zažít jinak čistě individuální sport, jakým běh je, společně v týmu s přáteli. Spolupráce běžců je klíčová a cílem pořadatelů je umožnit týmům otestovat svou sílu při zdolávání 20 úseků na 202 km dlouhé trati. Štafetový závod týmů proběhne ve třech kategoriích – Ultra, Handcore a Normal.

Myšlenka zorganizovat běh tohoto formátu vznikla v roce 2013 a v říjnu 2014 vystartovali čtyři premiérové týmy zpod Sněžky směrem do Prahy. Původní záměr byl běžet přímo z vrcholu Sněžky, ale získat povolení startovat v 1. ochranné zóně Krkonošského národního parku se ukázalo jako nemožné…

Organizátorem štafety je rodinná společnost Elven s.r.o., registrována na Slovensku, která se v minulosti zabývala, kromě jiného, organizací sportovních a kulturních akcí a podílela se též na tvorbě reklamních filmů a televizních seriálů. Po přestěhování vedení společnosti do Prahy se tato společnost rozhodla vytvořit zcela nový závod z nejvyššího bodu České republiky do hlavního města Prahy.

Běžce můžete přijít podpořit i vy - do cílové rovinky dopoledne 1. července do pražské Troje.

SněžkaSněžka