Sváteční atmosféra i doma v papučích

Koncert pro blízká srdce, Rodinné vánoční muzicírování, Hana Zagorová i Štefan Margita. O svátcích se s Classic Praha nebudete nudit.

Během svátků vánočních má pro vás rádio Classic Praha připravenu celou řadu pravidelných i mimořádných svátečních pořadů. Kromě speciálního vysílání na Štědrý den nás čekají mimořádné hudební zážitky i výjimeční hosté i v dalších dnech závěru roku 2020.

Na První svátek vánoční 25. prosince nabídneme v 11:00 záznam poslední část projektu FOK ON, v němž dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Martin Rudovský během podzimu zval na středeční živě vysílané besedy zajímavé hosty. Poslední setkání proběhlo ve středu 23.12. a jeho tématem bylo Rodinné vánoční muzicírování. Hosty tentokrát byli předsedkyně České Orffovy společnosti Lenka Pospíšilová a děti z Hudebního klubu FÍK a během společného povídání si všichni i společně zahráli a zazpívali vánoční písně a koledy. Reprízu nabídneme ještě v sobotu 23.12. v 18:00.

V 18.00 si v našem studiu bude povídat Marek Šulc v rámci pořadu Hudba v miléniu s Hanou Zagorovou a Štefanem Margitou. Samozřejmě, že jejich milé a neformální setkání bude rovněž doplněno především půvabnými vánočními melodiemi.

Na 19:00 je připraven Koncert pro blízká srdce, komorní koncert, který je společným projektem rádia Classic Praha, internetové jedničky Seznam.cz a festivalu Svátky hudby v Praze a byl natočen v krásných prostorách Tereziánského sálu Břevnovského kláštera.

V rámci tohoto svátečního setkání zazní ty nejkrásnější a nejoblíbenější skladby světového, a to především barokního a vánočního repertoáru - např. díla Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Johana Pachelbela, Franze Schuberta či Václava Adama Michny z Otradovic. Vystoupí houslista Václav Hudeček, sopranistka Nikola Uramová, varhanice Eva Bublová a Barocco sempre giovane ve složení Iva Kramperová – housle, Markéta Čepická – housle, Jiří Kabát – viola, Matěj Štěpánek - violoncello, Jan Prokop – kontrabas, Jan Hron – theorba, kytara.

Václav Hudeček, ikona české klasické hudby, a jeho žena Eva Hudečková, úspěšná spisovatelka a scénáristka, přednesou též kratičké předvánoční poselství a přání krásných Vánoc. Všechny účinkující i posluchače v úvodu přivítá hudební ředitel Classic Praha Marek Šulc.

Celý koncert jste mohli sledovat na Štědrý den 24.12.2020 v podvečerních hodinách na Seznam.cz.. 25. prosince přináší zvukový záznam koncertu i Classic Praha.

Tento speciální projekt je vyjádřením díků ze strany všech zúčastněných posluchačům, příznivcům, klientům a přátelům za spolupráci, trpělivost a podporu i v dobách, které kultuře ani podnikání nepřejí.

Koncert budeme reprízovat i v sobotu 26.12. ve 12:00.

Na závěr roku připravil zpravodajský tým Classic Praha přehled nejdůležitějších událostí roku 2020 a my vám tuto Ročenku nabídneme poslední den roku - na Silvestra, tedy 31. prosince 2020, v čase mezi 10:00-12:00.

V 19:00 si 31.12. můžete poslechnout premiéru dalšího dílu pořadu Ivana Dlaska Z archívu osobností. Na poslední den roku si pozval kulturního publicistu, scénáristu a moderátora Ivo Šmoldase. Těšit se můžete nejen na vtipné a neotřelé vyprávění, ale i patřičně odlehčené hudební ukázky.

Na Nový rok, tedy 1. ledna 2021, přivítá Marek Šulc v dalším dílu pořadu Hudba v miléniu ve studiu stanice Classic Praha v 18:00 soubor skvělých profesionálních umělců, choreografů a tanečníků Dekkadancers.

V 19:00 Martina Klausová v Hudbě podle kalendáře připomene historicky první koncert dnešní Filharmonie Brno, který se uskutečnil právě 1.1, a to před 65ti lety - v roce 1956.

Na 20:00 je v rámci Koncertu bez smokingu připraven tradiční novoroční program, a sice Slovanské tance Antonína Dvořáka.

Obrázek: facebook Josef Lada oficiální stránky

Podcast