Žena v různých podobách

Malíř a grafik Jiří Brázda vystavuje svou nejnovější tvorbu v OC Europark Štěrboholy.

V dubnu se v rámci úspěšného projektu Europark Art v Obchodním centru Europark Štěrboholy uskuteční již sedmá umělecká výstava, tentokrát z tvorby uznávaného malíře a grafika Jiřího Brázdy. Na pasáži začne ve čtvrtek 7. dubna, potrvá do 1. května a zaměří se na ženy v různých podobách. Výstava je prodejní, všechna díla je možné zakoupit v Europarku.

V sobotu 23. dubna od 14 hodin uspořádá Jiří Brázda autogramiádu a prodej jeho volných grafik. Připraven bude také umělecký workshop nejen pro děti.

Námětem pro celou tvorbu Jiřího Brázdy je žena. Záhadná, provokující, hravá, usměvavá, ale i erotická a vyzývavá. Žena ve všech různých podobách, ke kterým se umělec rád vrací. Jeho autorské výstavy, které výtvarník realizoval v posledních letech v mnoha výstavních síních českých galerií, jsou vždy zajímavou a přitažlivou přehlídkou obrazů něžného pohlaví a jeho rozmanitých tajemství.

Malíř a grafik Jiří Brázda pochází z Tep­lic a je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Věnuje se kresbě, malbě a grafice s použitím různých kombinovaných technik. Mo­ttem jeho malířských a grafických děl je žena a její svět – v celé šíři nejtajněj­ších zákoutí a nuancí, který je ztvárněn s nadsázkou, ironií, podobenstvím i škodolibou radostí. Brázda je vyni­kající kreslíř, což se odráží v grafice i jeho barevně a kompozičně vyváže­ných obrazech. Za posledních 30 let svá díla prezentoval na více než 150 kolektivních a tematických výstavách a více než 130 samostatných výstavách na evropském kontinentu, v Americe, Číně i Japonsku. Od roku 1982 tak zís­kal 34 ocenění /grafika, exlibris/, je za­stoupen v galeriích, institucích a sou­kromých sbírkách doma i v zahraničí. Je členem Unie českých výtvarných umělců a Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

Foto: Europark

Podcast