Arabella se vrací

20.10.2014 / Kulturní servis

 

Tak by mohl znít podtitul dvou koncertů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, které se budou konat ve středu 22. a ve čtvrtek 23. října ve Smetanově síni Obecního domu. 

Zazní na nich Finladia Jeana Sibelia, Koncert pro housle a orchestr e moll Felixe Mendelssohna-Barholdyho a Symfonie č. 4 e moll Johannesa Brahmse.

Sólistkou bude houslistka Arabella Steinbacher. Tato velká virtuoska našich dnů hrála s FOKem pod taktovkou Jiřího Kouta v prosinci roku 2008 a stále na to vzpomíná. Nebylo nic snazšího, než s ní domluvit další setkání! Tentokrát povede orchestr mladý Fin Pietari Inkinen, který řídil FOK v červnu 2007. Od té doby objel svět a dirigoval na nejprestižnějších pódiích. Nejenže oba toužili po návratu do Smetanovy síně, ale také si vyžádali ke spolupráci jeden druhého. Mendelssohnův nádherný koncert tak bude místem splynutí dvou hudebních duší.

S dirigentem Pietari Inkinenem pro vás právě v těchto chvílích natáčí Ivan Dlask rozhovor, který si na Classic Praha můžete poslechnout v úterý 21.10. v 16:30 či ve středu 22.10. v 8:30.