Beatles v symfonickém kabátku

22.9.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Český národní symfonický orchestr zahraje na počest 80. narozenin dirigenta Carla Davise skladby britského kvarteta The Beatles. Maestro Davis pomohl před 25 lety vstoupit Paulu McCartneymu do světa klasiky instrumentací jeho Liverpoolského oratoria a v neděli 25. září bude v pražském Obecním domě mimořádný koncert osobně dirigovat.

Symfonické nastudování slavných hitů ČNSO pod vedením Carla Davise zahrál už několikrát, a tak nyní je dramaturgie sestavena napříč kariérou legendárních Brouků. Na vyprodaném koncertu zazní mimo jiné Yesterday, All You Need Is Love, Can’t Buy Me Love, The Long and Winding Road, A Day in The Life nebo Across the Universe.

Proslulé těleso domácích hudebníků koncertem The Beatles Night otevře svoji 24. sezónu. V rámci abonentních večerů od října nabídne koncerty klasické hudby Antonína Dvořáka, Verdiho, Brahmse i Ravela. Díky širokému žánrovému záběru ale od 3. do 8. října zahraje také jazz na turné Bobby Shew Big Band Tour, které se představí v Plzni, Ústí nad Labem, Poličce a v Praze. Ve Francii, Finsku, Švédsku a Dánsku doprovodí ještě do Vánoc Ennia Morriconneho na turné 60 Years of Music World Tour a na samostatných koncertech klasické hudby se představí ve Velké Británii, ve Španělsku a Švýcarsku.