Benefiční koncert v Karlíně

8.11.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

PKF – Prague Philharmonia připravuje na úterý 15. listopadu 2016, v 19.30 ve Foru Karlín mimořádný benefiční koncert ve prospěch Nadační fondu  Bělobrádek , který se prioritně věnuje pomoci lidem, kteří bojují s vážným onemocněním  - roztroušenou sklerózou. Pod vedením dirigenta Leoše Svárovského zazní díla G. Rossiniho, A. Dvořáka, a W. A. Mozarta. Jako speciální host vystoupí klavíristka a zpěvačka Hana Robinson. Podstatná část výtěžku ve výši 60% bude prostřednictvím tohoto fondu poskytnuta Domovu sv. Josefa v Žirči, který se stará o dlouhodobě nemocné pacienty s touto chorobou, zbytek podpory bude použit na další projekty nadace v souladu s jejím statutem.

„Přirozeně se tak hlásíme ke své společenské odpovědnosti. Věříme, že chystaný koncert díky podpoře našeho publika dokáže vygenerovat prostředky na pomoc těm, kteří potřebují podporu při překonávání svého zdravotního handicapu,“ vysvětluje Radim Otépka, ředitel PKF – Prague Philharmonia.

Klavíristka a zpěvačka Hana Robinson, která v programu vystoupí, studovala ve Washingtonu a v New Yorku, odkud se dostala na světově proslulou hudební instituci Berklee College of Music v Bostonu. Vystupuje se svým jazzovým triem, hostovala na desce Michala Horáčka Ohrožený druh. Před osmi lety jí diagnostikovali roztroušenou sklerózu.

Podstatnou část výtěžku koncertu ve výši 60 % věnuje Nadační fond Bělobrádek přímo Domovu svatého Josefa v Žirči ve východních Čechách (www.domovsvatehojosefa.cz), který poskytuje komplexní zdravotní a sociální služby osobám nemocným roztroušenou sklerózou. „Benefiční projekty jsou zásadní pro zviditelnění naší činnosti. Pražského koncertu PKF – Prague Philharmonia v náš prospěch si proto mimořádně ceníme,“ dodává Dominik Melichar, zástupce ředitele Domova sv. Josefa v Žirči.