Bon Appétit!

19.8.2020 / Kulturní servis / Marek Šulc
Laterna magika vstupuje do nové sezony Národního divadla již v srpnu. Chystá ve veřejné předpremiéře nový projekt, který vznikl ve spolupráci se souborem Baletu ND: taneční inscenaci Bon Appétit! Pod toto přání dobré chuti k jídlu i do života se podepsali choreograf Jan Kodet a režisérský tandem SKUTR se svým tvůrčím týmem. První uvedení je naplánováno na 21. a 22. srpna, datum finální premiéry je 10. a 11. září. 

„Stále monitorujeme aktuální epidemiologická opatření a provoz jim přizpůsobujeme. Uvedení inscenace na Nové scéně ND by v těchto dnech nemělo nic bránit a diváci jsou srdečně zváni,“ ujišťuje milovníky tance vedoucí souboru Laterny magiky Pavel Knolle. Premiéra měla proběhnout již na začátku dubna, ale dokončení projektu muselo být v důsledku pandemie odloženo. „Tanečníkům chybělo jeviště a diváci po řadu měsíců, a tak se samozřejmě nemůžeme dočkat, až jim nový projekt představíme,“ dodává Pavel Knolle, který u celé tvorby asistoval. 

Inscenace Bon Appétit! vznikla ve spolupráci se souborem Baletu ND, diváci tak uvidí tanečníky obou ansámblů v jednom projektu. Je to poprvé, kdy Laterna magika přikročila ke koprodukci takového druhu. Experimentování však patří k jejím základním principům, a jak je vidět, nemusí to nutně být jen experiment s formou a technologií. „Přináší to samozřejmě některé organizační obtíže, ale vzájemné obohacení je nesmírně důležité,“ komentuje choreograf Jan Kodet. „Tanečníci obou souborů jsou skvělí a pracovat společně je pro ně výzva, která každého posouvá dál.“ 

Foto: Laterna magika