Bradley Cooper jako Leonard Bernstein

Nový životopisný film „Maestro“ bude mít premiéru příští rok na Netflixu.

Ústřední postavu amerického dirigenta, skladatele a popularizátora klasické hudby Leonarda Bernsteina ztvární herec Bradley Cooper, který mimo to snímek také režíruje. Cooper je kromě mnoha filmových a televizních ocenění i držitelem dvou cen Grammy: jedné za soundtrack k filmu Zrodila se hvězda a druhé za duet Shallow, který natočil se zpěvačkou Lady Gaga a který získal také Oscara. Podle Classic FM má ke ztvárnění role Bernsteina i dobrou hudební průpravu: vedle kytary a piana hrával dříve také na kontrabas a bral hodiny zpěvu u tenoristy Marka Nicolsona. Kvůli roli ve filmu Maestro prý Cooper strávil stovky hodil nácvikem dirigování. Tato činnost jej ostatně fascinovala už od dětství: podle svých slov si „v osmi letech přál od Santa Clause taktovku."

Ve filmu Maestro ovšem nebude Bernsteinova hudební kariéra na prvním místě. Tvůrci se zaměří spíše na dirigentův osobní život, zejména na manželství s čilskoamerickou herečkou Felicií Cohn Montealegre, kterou si Bernstein vzal roku 1951. Na obrazovce ji ztvární Carey Mulligan. Svazek byl pochopitelně poznamenán Bernsteinovou homosexualitou, zároveň však k sobě manželé podle všeho chovali úctu, přátelství a porozumění. Měli spolu tři děti: Jamie, Alexandera a Ninu.

Právě dirigentova dcera Jamie Bernstein v rozhovoru pro Classic FM k novému filmu uvedla: „Nepůjde o životopisný snímek v pravém slova smyslu: nevypráví životní příběh Leonarda Bernsteina od narození až ke smrti. Spíš jde o portrét manželství našich rodičů. Pro mě i mé sourozence je to něco velmi osobního a žasli jsme, že právě na tuto stránku se Bradley Cooper rozhodl zaměřit. Jsme nadšení zejména z Carey Mulligan v roli naší matky."

Film Maestro bude sledovat Bernsteina napříč několika dekádami. Fanoušci už nyní na sociálních sítích obdivují práci maskérů, kteří - soudě dle doposud zveřejněných fotografií - dokázali Bradleymu Cooperovi vtisknout i poměrně věrnou podobu staršího Leonarda Bernsteina v pozdějších životních etapách.

Přesné datum premiéry není zatím známo, snímek by se nicméně měl na platformě Netflix objevit během roku 2023.

Foto: Profimedia

(Carey Mulligan a Bradley Cooper jako Felicia Montealegre a Leonard Bernstein)

Podcast