CAMP zve do světa

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) zve na cestu kolem světa. Čeká vás 10 týdnů pestrého letního programu, během kterého navštívíte New York, Tokio, Kodaň, Paříž a Benátky z pohodlí zahradního lehátka a s tematickým drinkem v ruce.

Program nazvaný Z města do města nabízí pravidelné čtvrteční letní kino v zahradách Emauzského kláštera, ale také komentované přednášky a prohlídky po architektonických zajímavostech pěti světových metropolí. Letní program zahájil přednáškou o nejzajímavějších architektonických pokladech New Yorku v úterý 14. července architekt Adam Gebrian.

Centrum architektury a městského plánování se v létě mění na Centrum architektury a městského putování. Letos se možná do Paříže, Tokia nebo New Yorku nepodíváte, můžete se ovšem skvěle připravit, obhlídnout nejzajímavější stavby a naplánovat si váš výlet do budoucna. CAMP nachystal 10 týdnů letního programu (14. 7. až 20. 9. 2020) nazvaného Z města do města. Nepotřebujete pas, vízum, preventivní karanténu ani doplatek za nadměrné zavazadlo. Stačí nasednout do pomyslného teleportu v kulisách zahrad Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a vydat se na cestu kolem světa.

Letní program se odehraje na trase New York, Tokio, Benátky, Paříž a Kodaň. Každých čtrnáct dní se zaměří na jedno konkrétní město. Návštěvníci se mohou těšit na pravidelné čtvrteční letní kino, které je zdarma. Na programu je třeba Půlnoc v Paříži, Před soumrakem, Dánská dívka, Godzilla nebo oblíbený film Bistro Ramen. Světové metropole si budete moci doslova virtuálně projít na přednáškách věnovaných architektonickým zajímavostem Tokia, Benátek, Paříže a Kodaně. 

Podcast