Carmen v Jindřichově Hradci, Prodaná nevěsta do Vlašimi. Krásu opery umocní zámecké prostředí

Poklady české i světové opery, Bizetova Carmen a Smetanova Prodaná nevěsta, zazní pod širým nebem. Na zámcích v Jindřichově Hradci a ve Vlašimi.

Již po devatenácté se budou moci milovníci opery potěšit na státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci krásnými melodiemi. Letos tam zazní slavná a oblíbená Carmen George Bizeta, a to v provedení souboru opery divadla J. K. Tyla Plzni. V hlavních rolích se představí Ester Pavlů, Alžběta Poláčková, Phlippe Castagner a Jiří Rajniš. Představení se koná v sobotu 27. srpna ve 20 hodin.

19. ročník operních večerů na státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci připravila agentura CROCE a město Jindřichův Hradec. Online předprodej vstupenek na stránkách města Jindřichův Hradec www.kultura.jh.cz.

profimedia-0012189444 vlašim.jpg

O týden později, v neděli 4. září, uvede agentura Croce a město Vlašim na zámku ve Vlašimi český operní poklad, Prodanou nevěstu Bedřicha Smetany. Představení začíná v 19 hodin. V hlavních rolích vystoupí držitelka Ceny Thálie za roli Mařenky Ivana Veberová a další sólisté Národního divadla, Josef Moravec, Zdeněk Plech a Tomáš Kořínek.

Klasická výpravná inscenace opery divadla J. K. Tyla v Plzni je na vlašimském zámku letos uvedena již po druhé a je krásným hudebním zážitkem pro dospělé i děti. Předprodej vstupenek v síti Ticketstream.

Foto: Profimedia

Podcast